Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą – 31.01.2021

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, święto Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 6:30; 7:30; 9:00; 11:30; 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby zakonne, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Składka tego dnia na zakony klauzurowe w diecezji.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa  gardła i owoców ku czci św. Błażeja.

4. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba, soli ku czci św. Agaty.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 6:00. W piątek Msza św. do Sercu Pana Jezusa. O godz. 7:30 i 18:00.  Składka tego dnia na misje.

6. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.

7. W czwartek modlitwa różańcowa o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30. Zapraszamy rodziny powołanych.

8. W przyszłą niedzielę koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.

9. Pragniemy  serdecznie podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 II – św. Błażej;
  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;
  • 6 II – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.