Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Przez cały najbliższy rok poświęcony św. Józefowi  każdego 19 dnia miesiąca zjednoczmy się na wspólnej modlitwie  ku czci św. Józefa o godz. 17:30 modlitwa różańcowa, Msza św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie mężów, ojców rodzin,  młodzież męską. Wobec zagrożenia, jakiemu poddana jest dziś rodzina i życie poczęte dzieci. Zatroskani o przyszłość Kościoła i Narodu, zjednoczmy się w błagalnej modlitwie we wtorek 19 stycznia.

3. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. W intencji naszych dobrodziejów modlimy się podczas Mszy Św. zbiorowych sprawowanych w naszym kościele w każdy poniedziałek. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na remont naszego klasztoru.

4.  W tym roku wyjątkowo nie odbędzie się wspólny opłatek Arcybractwa Szkaplerza św. i służby liturgicznej ołtarza.