Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 29.11.2020

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie.

2. W okresie  Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej Roratnej odprawianej  o godz. 6:30. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki do Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte  powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy  różańcowej zapraszamy rodziny powołanych.

W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

4. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 6:00. 4 grudnia to  Dzień Modlitw w intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

5. W pierwszą sobotę miesiąca 5 grudnia,  czuwanie maryjne o godz.17:00.

6. W przyszłą niedzielę  obchodzić będziemy  dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej . Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

7. W zakrystii można nabyć świece Caritasu i opłatki wigilijne.  Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Każdemu z Was (naszym dobrodziejom) dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne remontu naszego klasztoru.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł.
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery.
  • 4 XII – św. Barbara (III/IV w.), patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.